Yazıcılarda görülen başlıca problemleri 3 başlık altında incelersek;

Bağlantı problemleri:

Eğer yazıcıyla bilgisayarınız kablosuz bağlantı ile bağlanıyorsa genel olarak kablosuz erişim noktası ayarları ile yazıcınızın ve bilgisayarınızın kablosuz bağlantı ayarlarından kaynaklanan problemler yaşanır. Problemin tespiti için öncelikle bilgisayarınızın ağ bağlantısının sağlıklı olup olmadığını kontrol edin, ardından kablosuz ağ erişim cihazının menüsünden yazıcının görünüp görünmediğini kontrol edin,
eğer yazıcı görünmüyorsa yazıcının menüsünden ağ ayarlarını IP adresi olup olmadığını, gateway ayarının doğru olup olmadığını kontrol edin. Kablosuz bağlantı simgesi (mavi ışık)nin aktif olup olmadığını kontrol edin, Eğer IP adresini görüyorsanız bilgisayarınızdan yazıcı IP adresine ping atarak cevap alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.
(windows tuşuna R ile birlikte basarak cmd yazarak komut satırına düştükten sonra ping 192.168.2.25[yazıcınızın IP adresi] )
Yazıcıda IP adresi tanımlı değilse tekrar kurulum yapabilirsiniz, yazıcı IP adresi almıyorsa hem kablosuz bağlantı cihazını hem yazıcıyı resetleyebilirsiniz.
Hp yazıcınız 2.4ghz bandında çalışır, kablosuz ağ cihazınızın ayarlarını kontrol edin.
Yukardaki işlemleri yapmanıza rağmen hala yazıcınız IP adresi alamıyorsa Yazıcı ile kablosuz ağ cihazı arasındaki mesafeyi azaltarak deneyin, en son durumda bu cihazları data kablosuyla birbirine bağlayıp deneme yapabilirsiniz.

Kablolu bağlantılarda problem yaşıyorsanız sorun kabloda ya da modeminizde/switch inizde olabilir. Işıklarını kontrol edin.
kabloyu yenileyin ya da tekrar takın, başka porta takıp deneyin.
Usb Bağlantılarda ise farklı bir usb kablo, farklı bir usb port ile denemeler yapın.


YazıcıTeknik.com

Yazıcı, Plotter, Scanner gibi tüm ofis ürünleriniz için teknik destek...
Yazıcı servisi ve teknik destel, Mecidiyeköy de teknik servisimiz, size hp, xerox, canon, samsung, oki marka laser yazıcı servisi, mürekkep tanklı yazıcı servisi ve inkjet yazıcı servisi ile çok fonksiyonlu yazıcı servisleri konusunda hizmetinizdeyiz.

Adres

  • Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.
  • Mecidiyeköy Mahallesi, Atakan Sk. No:23/A, 34381 Şişli/ISTANBUL
  • Faks:+90 212 272 67 38

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.