Belgeleri Tarama İşlemi ve Markalara Göre Tarayıcı Fiyatları


Tarayıcılar, gün geçtikçe değişen dijital dünyanın önemli bir parçasıdır. Tarayıcı kullanmak modern iş dünyasında son derece önemlidir. Tarama, fiziksel belgeleri dijital bir resme aktarmaktır. Bu, fotokopi makinasının kullandığı teknolojiyi kullanarak, belgenin yoğun bir fotoğrafının çekilerek yapılmasıdır.1.    Taramaya Hazırlık

•    Genellikle tarayıcı bilgisayara bir USB kablosuyla bağlanır. Ayrıca bir güç kaynağına takılması gerektiğini unutmayın. Yazılım yüklemesi basittir. Kullanım kılavuzunda verilen talimatları izleyin.

•    Tarayıcıyı çalıştırmak için yazılıma ihtiyacınız olacaktır. Uygun yazılımlara sahip olun. Çok karmaşık bir şey yapmayı planlıyorsanız, taramaları düzenlemek için de bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır. Adobe Acrobat gibi programlar, taranmış metni okunabilir, çok sayfalı belgelere dönüştürmenize izin verir. Adobe Photoshop gibi programlar, taranan fotoğrafları düzenlemenize ve düzeltmenize veya taranmış metni büyük formata çevirebilmenizi sağlar.

•    Tarayıcıya yerleştirmek için taramak istediğiniz belgelere ihtiyacınız olacak. Belgelerinizin taranabilir olduğundan emin olmanız gerekir. Düz değilse, tarama yüzeyinden büyükse ya da özel yansıtıcı malzeme gibi bazı güvenlik özelliklerini kontrollerde bulundurmak gerekiyorsa bu öğeler taranamaz.

2.    Belgeleri Tarama

•    Tarayıcıyı açın. Tarayıcınızı aldıktan ve bilgisayarınıza bağladıktan sonra, belgelerinizi taramaya başlayabilirsiniz. Cam tarama yüzeyini ortaya çıkarmak için, tarayıcı kapağını, kopyalama makinesini açtığınız gibi açın.

•    Dokümanın taranmasını istediğiniz tarafını camın üzerine yerleştirin. Bu, aşağıdaki kameranın öğeyi görmesini sağlar. Belgeyi uygun yere yerleştirin; Standart ebatlı bir kağıt alanı ve diğer yaygın boyutlar camın kenarları boyunca işaretlenir. Dokümanın camın üzerine sığmayan herhangi bir kısmı taranmayacaktır. Belgeyi yerleştirdikten sonra kapağı kapatın.

•    Tarama yazılımınızı bilgisayarınıza açın. Buna çeşitli şekillerde erişilebilir. Yazılımı, bir ikona kolayca erişilebilecek şekilde yükleyin.

•    Taramak istediğiniz belge için ayarları gerektiği gibi yapın.

Genellikle değiştirmek isteyeceğiniz ayarlar taramanın kalitesiyle ilgili olacaktır. Daha kaliteli taramalar çok daha büyük dosyalar üretecektir. Sadece ihtiyacınız olan kaliteye göre tarayın. Metinlerin genellikle düşük kalitede taranabildiği görüntülerin yüksek kalitede olması gerekebilir. Bazı yazılımların önceden ayarlanmış ayarları vardır

•    "Tarama" yı seçin. Ayarlarınızı yaptıktan sonra, belgeyi taramaya başlamasını yazılıma veya tarayıcıya söylemeniz gerekir. Yazılımda bir "Tarama" düğmesi olabilir veya makinedeki bir "Tarama" düğmesine basmanız gerekebilir.

•    Belge tarandıktan sonra, yazılımınız size genellikle görüntünün yönünü değiştirme gibi başka ayarlamalar yapma seçeneği sunar. Gerekli olduğunu düşündüğünüz ayarlamaları yapın ve kaydedin.

Taranan görüntülerin, özellikle yüksek ayarları taramayı seçtiyseniz, genellikle oldukça büyük olduğunu unutmayın. Dosya boyutunu yalnızca sizin amaçlarınız için çok büyük ise ayarları değiştirin ve görüntüyü yeniden tarayın.

Belgenin kaydedildiği dosya biçimine dikkat edin. Varsayılandan farklı bir şey seçmek isteyebilirsiniz.

3.    Belgeleri Düzenleme

•    Belgeniz tarandıktan sonra, dosyaları Adobe Acrobat gibi bir PDF'ye dönüştürmek veya onları bir çok sayfalı belgeye eklemek  için kullanabilirsiniz. Taranan metni tanıma ve aranabilir veya düzenlenebilir kılmak için Acrobat'ı da ayarlayabilirsiniz.

Bir resim olarak kaydedilirse, metni daha okunaklı hale getirmek için fotoğraf yazılımını kullanarak kontrastı yükseltmek isteyebilirsiniz.

•    Resimleri düzenleyin. Görüntüyü, bilgisayarınızın temel fotoğraf yazılımını veya Photoshop gibi daha karmaşık bir programı kullanarak açın. Buradan kontrastı, düzeyleri ve görüntünün diğer yönlerini değiştirebilirsiniz.

Markalara göre fiyat ve güncel tarayıcı modellerini görmek için tıklayın..

YazıcıTeknik.com

Yazıcı, Plotter, Scanner gibi tüm ofis ürünleriniz için teknik destek...
Yazıcı servisi ve teknik destel, Mecidiyeköy de teknik servisimiz, size hp, xerox, canon, samsung, oki marka laser yazıcı servisi, mürekkep tanklı yazıcı servisi ve inkjet yazıcı servisi ile çok fonksiyonlu yazıcı servisleri konusunda hizmetinizdeyiz.

Adres

  • Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.
  • Mecidiyeköy Mahallesi, Atakan Sk. No:23/A, 34381 Şişli/ISTANBUL
  • Faks:+90 212 272 67 38

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.