Windows da Yazıcı Problemleri Giderme

Yazıcı sorunları ile ilgili işletim sisteminde neler yapabilirsiniz ?

 

Yazıcı sürücünü güncelleme: Yazıcı sorunları bazen güncelliğini yitirmiş yazıcı yazılımından kaynaklanır ve en son sürücü yüklenerek veya yeniden yüklenerek çözülebilir. Yazıcınızın en son sürücüsünü bulmak için önce bilgisayarınıza bağlı donanımı algılamak ve yeni sürücüler çıktığında size otomatik olarak bildirmek üzere tasarlanmış Windows Update'e bakın. Yazıcı üreticileri web sitelerinin destek bölümlerinde güncel sürücüler bulunur. Sürücüler genelde Windows sürümü ve yazıcı modeline göre listelenir. Uygun sürücüyü bulduktan sonra karşıdan yükleyin ve üreticinin yönergelerine göre kurun.

Biriktirici servisi sorunları (printer spool service):

Yazdırma biriktiricisi, yazdırma işlerini yazıcı yazdırmaya hazır olana kadar geçici olarak bilgisayarın sabit diskine ya da belleğine depolayan yazılımdır. Belge yazdırmak için çok uzun süre bekliyorsanız veya biriktirici, biriktirici alt sistemi ya da biriktirici kaynaklarıyla ilgili bir hata iletisi görüyorsanız, bilgisayarınızdaki Yazdırma Biriktiricisi hizmetini değiştirmeniz ve yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yazdırma Biriktiricisi hizmetini değiştirmek veya yeniden başlatmak için:

Yazının Devamı İçin Tıklayınız...


YazıcıTeknik.com

Yazıcı, Plotter, Scanner gibi tüm ofis ürünleriniz için teknik destek...
Yazıcı servisi ve teknik destel, Mecidiyeköy de teknik servisimiz, size hp, xerox, canon, samsung, oki marka laser yazıcı servisi, mürekkep tanklı yazıcı servisi ve inkjet yazıcı servisi ile çok fonksiyonlu yazıcı servisleri konusunda hizmetinizdeyiz.

Adres

  • Bürosis Büro Sistemleri Ltd. Şti.
  • Mecidiyeköy Mahallesi, Atakan Sk. No:23/A, 34381 Şişli/ISTANBUL
  • Faks:+90 212 272 67 38

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.